100.000ste bezoeker verwacht - Humanity House
4 augustus 2015

100.000ste bezoeker verwacht

Persbericht

Jaarverslag 2014 4

Het Humanity House in Den Haag verwacht de eerste week van augustus 2015 de 100.000ste bezoeker in haar museum. Het monumentale pand aan de Prinsegracht 8 kent sinds de opening in 2010 jaarlijks een flinke groei in het bezoekersaantal: het eerste jaar stapten er zo’n 12.500 mensen over de drempel, het tweede jaar waren dat er 19.000 en vorig jaar zo’n 30.000. De 100.000ste die nu verwelkomd mag worden, toont dat die groei nog heeft doorgezet.

Het museum laat bezoekers in een ervaringsreis van ongeveer drie kwartier ondervinden hoe het is om te moeten overleven in een conflict- of rampgebied. Daarbij vinden er in de diverse zalen in het monumentale pand bijna dagelijks bijeenkomsten plaats: onder meer debatten, lezingen, films en seminars over humanitaire thema’s.

“Geen gemakkelijke thema’s om mensen mee over de vloer te krijgen in hun spaarzame vrije tijd,” aldus directeur Lisette Mattaar. “Fijn dus om aan de bezoekersaantallen te merken dat de thema’s die we behandelen voor mensen relevant zijn. Zeker nu vluchtelingenthema’s dagelijks in het nieuws zijn, willen we bijdragen aan een juiste beeldvorming rondom de vaak complexe problematiek.”

Jonge bezoekers
Gemiddeld zijn bezoekers van het Humanity House tussen de 21 en 40 jaar, blijkt uit de MuseumMonitor van TNS Nipo. Dat is jong: bij de meeste cultuurhistorische musea ligt de gemiddelde leeftijd op 53. Een groot deel van de bezoekers komt uit de provincie Zuid-Holland. En zes op de tien bezoekers geven aan dat ze zich na een bezoek beter kunnen voorstellen hoe het is om in een ramp- of conflictgebied te moeten leven.

Gedurende het schooljaar kun je buiten de gewone bezoekers in het museum overigens ook schoolklassen tegenkomen. Voor hen zijn er educatieprogramma’s over wereldwijde conflictgebieden en humanitaire rampen. Daarnaast biedt het gebouw ruimte aan tijdelijke tentoonstellingen, zoals momenteel de fototentoonstelling Stories of Change in samenwerking met World Press Photo.

De 100.000e bezoeker wordt – enigszins afhankelijk van hoeveel mensen deze week daadwerkelijk een bezoekje brengen – aanstaande donderdag verwacht. Die krijgt natuurlijk een bos bloemen, maar mag ook een jaar lang gratis naar alle activiteiten die op het podium van het Humanity House plaatsvinden. Deze zomer zijn er bijvoorbeeld elke week films in de open lucht op het terras, en in september staat onder meer de bijzondere expositie Moving People op de agenda.

Is de 100.000e bezoeker nog niet volwassen? Er staan ook de nodige evenementen voor kinderen in de planning. En behalve champagne staat donderdag dus ook bubbellimonade koud…

 

Ontmoet

Dit blog is mede mogelijk gemaakt door: